
2023. január 1-től a főbb változások a következők
Mentési Terv Elkészítése: Mostantól a mentési terv elkészítése munkavédelmi szaktevékenységnek minősül, ami hangsúlyozza annak fontosságát a munkahelyi biztonság szempontjából.
Oktatási Tematika: Az oktatási tematika elkészítése a munkabiztonság és munkaegészségügy területén szintén munkavédelmi szaktevékenységnek számít, ami elősegíti a megfelelő tudás és készségek átadását ezen a területen.
Munkavédelmi Képviselők Képzése: A munkavédelmi képviselők képzése visszakerül a felnőttképzés törvény hatálya alá. A munkavédelmi képviselőknek választásuk után 6 hónapon belül 16 órás alapképzést, és évente 8 órás továbbképzést kell elvégezniük.
Előzetes Vizsgálatok: A munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálatokat (veszélyes technológiák kivételével) szakirányú és munkavédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek, vagy erre feljogosított személyek, illetve akkreditált intézmények végezhetik.
Expozíciós Nyilvántartás: A veszélyes anyagok expozíciójának nyilvántartása módosult, most már csak a határértékkel szabályozott anyagok esetén szükséges rögzíteni az expozíciós időt és koncentrációt.
Építési Munkahelyek Bejelentése: Az építési munkahelyeken végzett tevékenységek bejelentésének szabályai az Mvt. által szabályozottak lesznek.
Biológiai Tényezők: A biológiai tényezők hatásának kitett munkavállalókra vonatkozóan jegyzéket kell vezetni, és a tevékenységet be kell jelenteni a munkavédelmi hatóságnak.
Azbeszt Kezelése: Az azbeszt különösen veszélyes rákkeltő anyag, így az azbeszttel kapcsolatos tevékenységeket külön be kell jelenteni a munkavédelmi hatóságnak.
Túlnyomásos Légtérben Végzett Munka: A túlnyomásos légtérben végzett tevékenységeket be kell jelenteni a munkavédelmi hatóságnak.
Éles vagy Hegyes Eszközök: Az éles vagy hegyes eszközök által okozott sérülések és fertőzések kockázatának kezelésére vonatkozó szabályok szigorodtak.
Munkabaleseti Nyilvántartás: A munkabaleseti nyilvántartást további adatokkal kell kiegészíteni.